Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Potřetí jsme šli „Pouť krajinou, která možná nebude“

2/2008 Proti živelné pohromě nebo válce mají megalomanské projekty tu výhodu, že lidé mohou předem projít krajinu a současný stav porovnat s tím, co se chystá. To je cílem uvedené Pouti krajinou, jejíž třetí ročník proběhl 31. května letošního roku.
Termín jsme posunuli ze 7. června, kvůli jiné akci a bohužel jsme se strefili do Jílovského zpívání, mezi jehož aktéry máme řadu členů a příznivců. I tak se nás sešlo ke čtyřicítce. Cestou kolem kaple svaté Anny, přes rozhlednu na Pepři a vyhlídku U obrázku, jsme za jasného počasí  s dalekým dohledem pozorovali dosud zachovalou zvlněnou krajinu Dolního Posázaví a na místě posuzovali rizika jejího poškození. Kromě plánované dálnice D3, jsou to doprovodné stavby, jako logistická centra a velkokapacitní sklady, ale i tak zvaná sídlištní kaše, která se od Prahy rozlila až k Zahořanskému údolí a hrozí pokračovat směrem na jih. Z bohaté škály názorů vyplynulo, že budoucnost mají sídla, která kromě bydlení poskytují i práci, zábavu, nákup a kulturu.

Pouť jsme zakončili v Lázních u kaple svatého Václava, v níž je instalován panel se vzpomínkou na letos zesnulého ekologa Ing. Ivana Dejmala, který se zúčastnil prvního ročníku jílovské Pouti krajinou. K radosti účastníků, hlavně dětí, pouť uzavřelo opékání uzenin a posezení u ohně.

                                                                                                                             (oš)

21.10.2008 21:21:21
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one