Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Zelené Posázaví

1/2009Hluk motorů, poničené lesní cesty, likvidace vzácných druhů rostlin a živočichů. Takovou daň si vybírá adrenalinová zábava jménem čtyřkolky. Ale ohroženi nejsou pouze zvířata, ale i pěší turisté a rekreanti, kteří v lese hledají odpočinek. Návrh řešení najdete v tomto  článku.
Jako každým rokem, procházel jsem i letos okružní turistickou trasu „Jílovské vyhlídky“, s barvami na opravu značek a nářadím na průklest a úpravu stezky.
2/2008 Proti živelné pohromě nebo válce mají megalomanské projekty tu výhodu, že lidé mohou předem projít krajinu a současný stav porovnat s tím, co se chystá. To je cílem uvedené Pouti krajinou, jejíž třetí ročník proběhl 31. května letošního roku.
2/2008 Dobré dílo se prý chválí samo, ale raději pochválím sama a ráda. Od loňského září přibyla zastávka autobusu č. 331 v osadě Kamenná Vrata. Lidé ji tu postrádali 10 let. Po zavedení stanice zde autobus stavěl ve všední dny.
2/2008 Dvě zelené poslankyně, Věra Jakubková a Olga Zubová, v parlamentu opakovaně hlasovaly s opozicí a vyhrožují dokonce odchodem z poslaneckého klubu Strany zelených. To by v důsledku mohlo znamenat pád Topolánkovy vlády. Co se vlastně stalo s nejmenší koaliční stranou?
Pout krajinou, která nebude II. ročník

Pout krajinou, která nebude II. ročník

Tak nazvala fotografii profesionální fotografka Lucie Pařízková. Vzhledem k tomu, že to bylo v období vrcholící krize uvnitř krajské organizace kvůli umístění Vladimíra Zubova na kandidátce do krajského zastupitelstav, nebyla daleko od pravdy.
2/2008 Ve vánočním čísle Zeleného Posázaví jsme informovali o zahájení řízení EIA k posouzení vlivů této plánované dálnice ve Středočeském kraji na životní prostředí a o usnesení vlády č. 1064 z 19. září 2007, které uložilo ministrům dopravy a životního prostředí jmenovat skupinu odborníků, která vyhodnotí variantní řešení čtyř liniových dopravních staveb, včetně středočeského úseku dálnice D3.
3/2008 Novináři a publicisté, po skončení sjezdu Strany zelených, poukazují na to, že Martin Bursík sice s přehledem vyhrál, ale zelení odešli ze sjezdu rozdělení. Marek Švehla se na svém blogu dokonce podivuje tomu, že se po vleklých hádanicích na konci sjezdu delegáti kolem svého předsedy pevně nesemkli, jako je to k vidění například u amerických demokratů. Tato myšlenka signalizuje zásadní nepochopení, jak to u zelených chodí.
3/2008 Zájmové sdružení obcí KLID uspořádalo v pátek 29.8.2008 v Pikovicích největší protestní akci za několik posledních let proti plánované dálnici D3, vedené Dolním Posázavím. Na koncertu proti dálnici D3 Posázavím vystoupily, bez nároku na honorář, hvězdy rockové a popové scény Anna K, David Koller a Michal Hrůza s doprovodnými skupinami a dále skupiny Kurtizány z 25. Avenue a Photolab.
3/2008  Okurky sklizeny a supermarkety zavážejí vánoční zboží. Odborníci mezitím hledají všestranně optimální trasování středočeské části dálnice D3. Práci jim ztěžuje to, že Krajský úřad stanovil stavební uzávěry jen pro jednu z variant. S prázdninami jsme se v přátelské atmosféře rozloučili koncertem v Pikovicích, kam přišli vyjádřit nesouhlas se „stabilizovanou“ trasou dálnice D3 i stovky těch, kteří tento hudební žánr jinak nevyhledávají.
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one