Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

D3 zničí výjmečnou krajinu

D3 zničí výjmečnou krajinu - obrázek

D3 zničí výjmečnou krajinu - obrázek

Takzvaná stabilizovaná trasa dálnice D3 je stavebně, technicky, finančně a časově nejnáročnější variantou silničního spojení Prahy a jihu Čech. Přinesla by zkázu obcím v Posázaví, Neveklovsku a České Sibiři, dosud těžících z okouzlující krajiny a specifického venkovského osídlení.
  • Posázaví má výrazně členitý terén, příhodný pro turistiku, nepřívětivý pro kapacitní komunikace: Především se to týká hlubokého údolí řeky Sázavy a Zahořanského potoka, které by vyžadovalo dva mosty a šest tunelů.
  • Trasa D3 kolem Jílového u Prahy je prošpikována mnoha kilometry štol, šachet a průzkumných děr po staletích těžby zlata. V Dolních Jirčanech se nachází největší ložisko kvalitní cihlářské hlíny.
  • Proti dálnici D3 protestují obce, jejich obyvatelé, rekreanti, odborníci a nevládní organizace.
  • Výjimečná krajina, řídké osídlení, čistý vzduch a klid jsou důvody, proč je oblast chráněna jako přírodní park Střed Čech. Dolní Sázava je rovněž evropsky významnou lokalitou soustavy Natura 2000.
  • Podporujeme proto variantní trasu dálnice Promika 2008, přívětivější k přírodě i k lidem, úspornější pro řidiče i kapsy daňových poplatníků. Více informací najdete v publikaci o dálnici D3 v alternativních trasách, které budou postupně zveřejňovány na www.d3klid.cz
27.12.2008 21:54:25
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one