Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Středočeský kraj musí odolávat protestům proti dálnici D3

Středočeský kraj musí odolávat protestům proti dálnici D3 - obrázek

Středočeský kraj musí odolávat protestům proti dálnici D3 - obrázek

Krajské noviny/ Snad žádná výstavba nového úseku dálnice se neobejde bez protestů ekologů, v krajním případě dokonce slavných osobností. Na tyto protesty narazila i trasa dálnice D3 v okolí Benešova. K projektu má připomínky dokonce i Ministerstvo životního prostředí České republiky. Zástupci Středočeského kraje však trvají na původním stanovisku.

 

„Projektant měl varianty dálnice vypracovat podle slovního popisu, který ministerstvo životního prostředí zkompletovalo podle připomínek obcí a veřejnosti na podzim loňského roku. Zjistili jsme ale, že předložené varianty D3 se od stanovených požadavků odlišují hned ve dvanácti zásadních ohledech,“ vyjádřil se k nesrovnalostem ve variantách D3 mluvčí ministerstva životního prostředí Jakub Kašpar.
Středočeský hejtman Petr Bendl však tvrdí, že připomínky ministerstva jsou pro včasné dokončení dé trojky nebezpečné. „Zpochybnění schválené varianty dálnice D3 ze strany ministerstva životního prostředí pokládáme za nešťastné a nebezpečné. Celá diskuse by se tak mohla vrátit o osm let zpět. Další léta nebo dokonce desítky let by potom mohlo trvat, než stavba začne. Dopravní zátěž v mnoha obcích a městech Středočeského kraje je přitom dále neúnosná. Ve špičkách stojí na silnici I/3 i kilometrové kolony pomalu jedoucích aut. Ekologické dopady neřešení současné situace mohou být velmi vážné a dopadnou na hlavu těch, kteří schválenou „stabilizovanou“ variantu dálnice D3 zpochybňují,“ zdůrazňuje hejtman Petr Bendl. Proti názoru hejtmana Petra Bendla, tedy proti co nejrychlejšímu dokončení dálnice, se nyní postavilo i několik slavných zpěváků. Ti se rozhodli uspořádat charitativní koncert proti vybudování dálnice D3 přes Posázaví. Koncert se má konat 29. srpna v kempu v Pikovicích a vystoupí na něm Anna K., David Koller, Michal Hrůza, Kurtizány z 25. avenue a skupina Photolab.
17.12.2008 12:44:37
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one