Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Kdo má nyní v kauze dálnice D3 navrch?

Hudbou proti likvidaci Posázaví - obrázek

Hudbou proti likvidaci Posázaví - obrázek

Benešovsko/ I když už před časem krajské zastupitelstvo schválilo takzvanou stabilizovanou variantu dálnice D3, tedy tu, kterou prosazuje Ředitelství silnic a dálnic, odpůrci této stavby na zelené louce boj nevzdávají. Posledním protestem proti stavbě zasahující dolní Posázaví, ale také značnou část Benešovska, byl poslední prázdninový pátek pikovický koncert známých umělců a skupin. Přišlo přes tisíc lidí, více než osm stovek z nich se tam současně podepsalo pod petici proti stabilizované variantě D3. Brojí proti ní i obce na Benešovsku.
A nejen slovně. Obce také vykupují pozemky a ve svých územních plánech na ty, které by měly ležet pod D3, uvalují stavební uzávěry. Poslední setkání obcí s hejtmanem znovu připomnělo přání těch, kteří jsou doma v koridoru zamýšlené dálnice. Obce znovu přednesly požadavek vybudovat stavbu tak, aby co nejvíce využívala stávající mezinárodní silnici I/3.
Takový postup by podle středočeského hejtmana Petra Bendla stavbu oddálil nejméně o deset let.
Bendl v tom vidí stop rozvoji kraje, starostové naopak povýšení jeho hodnoty. Ministerstvo životního prostředí stojí za názorem „domorodců“ z Posázaví a Benešovska .
Zastánci dálnice D3 na zelené louce však upozorňují, že oddalování zahájení výstavby s sebou přinese její prodražení. Podle znalců až o dvojnásobek. Už nyní by D3 měla stát asi 35 miliard korun. (Benešovský deník)
17.12.2008 12:22:13
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one