Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Koncert proti D3 - srpen 2008

Hudbou proti likvidaci Posázaví - obrázek

Hudbou proti likvidaci Posázaví - obrázek

Benešovsko/ I když už před časem krajské zastupitelstvo schválilo takzvanou stabilizovanou variantu dálnice D3, tedy tu, kterou prosazuje Ředitelství silnic a dálnic, odpůrci této stavby na zelené louce boj nevzdávají. Posledním protestem proti stavbě zasahující dolní Posázaví, ale také značnou část Benešovska, byl poslední prázdninový pátek pikovický koncert známých umělců a skupin. Přišlo přes tisíc lidí, více než osm stovek z nich se tam současně podepsalo pod petici proti stabilizované variantě D3. Brojí proti ní i obce na Benešovsku.
Proti stavbě dálnice D3 bojovali písní - obrázek

Proti stavbě dálnice D3 bojovali písní - obrázek

 Pikovice/ Koncert jako protest proti výstavbě dálnice D3 dolním Posázavím uspořádali v pikovickém kempu ekologičtí aktivisté. Na břeh Sázavy dorazila možná tisícovka odpůrců stavby zasahující do zatím nepříliš civilizací dotčené krajiny. Vystoupení začala už v půl čtvrté. Na pódiu se vystřídaly skupiny Photolab a Kurtizány z 25. avenue. Se svými formacemi pak i Michal Hrůza, David Koller a Anna K. Všichni vystupující se zřekli svých honorářů a také vstup byl zcela zdarma. V přestávce divákům děkovala za podporu protestu poslankyně Kateřina Jacques. Exkluzivní vyjádření získal Benešovský deník i od Anny K. a ředitelky České inspekce životního prostředí Evy Tylové. (Benešovský deník)
Anna K - Zpívala proti dálnici - obrázek

Anna K - Zpívala proti dálnici - obrázek

PRAHA - Zpěvačka Anna K (42) zorganizovala koncert v kempu v Pikovicích proti stavbě dálnice D3. Ta má vést regionem Posázaví, kde Anna K bydlí. Během koncertu, na němž se představili například David Koller nebo skupina Kurtizány z 25. avenue, mohli návštěvníci podpořit akci a vyjádřit nesouhlas se stavbou dálnice podpisem petice. Anna K byla zároveň spoluorganizátorem náročné akce. Svůj protest proti trase této dálniční varianty vyjádřila už v minulosti. (Aha) 
Muzikanti nesouhlasí s dálnicí - obrázek

Muzikanti nesouhlasí s dálnicí - obrázek

Pikovice - Koncert proti plánované trase dálnice D3 zorganizovalo na pátek v kempu u řeky Sázavy v Pikovicích sdružení obcí Klid. Takzvaná stabilizovaná varianta, která má protnout přírodní park Střed Čech, znamená podle sdružení jeho likvidaci. Na podporu Posázaví bez dálnic zahrají od 15.30 Anna K., David Koller, Michal Hrůza, Kurtizány z 25. Avenue a Photolab. Přijedou i politici, včetně bývalého prezidenta Václava Havla. „Cílem koncertu je upozornit veřejnost na fakt, že definitivní rozhodnutí o silničním spojení Prahy s jižními Čechami teprve přijde, poukázat na nesmyslnost a škodlivost stabilizované varianty a opomíjené šetrnější možnosti, které zde stále jsou,“ uvedl předseda sdružení Jiří Macák.
Středočeský kraj musí odolávat protestům proti dálnici D3 - obrázek

Středočeský kraj musí odolávat protestům proti dálnici D3 - obrázek

Krajské noviny/ Snad žádná výstavba nového úseku dálnice se neobejde bez protestů ekologů, v krajním případě dokonce slavných osobností. Na tyto protesty narazila i trasa dálnice D3 v okolí Benešova. K projektu má připomínky dokonce i Ministerstvo životního prostředí České republiky. Zástupci Středočeského kraje však trvají na původním stanovisku.

 

1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one