Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Poznámka ke kontejneru u Normy

V minulém čísle JN vedoucí pražské pobočky Remondis p. Židlický navrhuje potrestat obyvatele za to, že přeplňují kapacitně nedostačující kontejner u Normy tím, že ho úplně odstraní.
I když ho omluvíme, že mu to jen tak ujelo, problém se tím nevyřeší. Kontejner prý byl vyvezen ve čtvrtek, ale v pátek 7. září ráno opět přetékal (a to je po prázdninách, chataři s dětmi byli už v Praze!). Stanoviště kontejneru před poštou je nevhodné, tam by měla být lavička. Řešení vidím v umístění dostatečně dimenzovaných kontejnerů na směsný odpad i na tříděné odpady za plechová vrata tak, aby správné roztřídění odpadu nebylo pracnější, než jeho pomíchání. Neměl by chybět kontejner na hliník, nemalou část náplně stávajícího kontejneru tvoří plechovky od piva. Lidé nejsou andělé a biologicky rozložitelné obaly nejsou v dohledu. Nechceme-li, aby odpadky pokryly krajinu, je nutné s bohatou rezervou umožnit jejich separované odkládání tam, kde vznikají.
O. Šmíd
21.10.2008 22:05:07
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one