Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví
NE autobusovému terminálu ve městě - obrázek

NE autobusovému terminálu ve městě - obrázek

Jílovští zelení se na své poslední schůzi jednomyslně shodli na tom, že odmítají stavbu autobusového terminálu v ulici Jana Morávka. Svůj postoj opřeli o čtyři stěžejní body. Jílové u Prahy nepotřebuje  v horizontu deseti až dvaceti let žádný autobusový terminál (stávající kapacita zastávek postačuje a lze navýšit vyšší frekvencí spojů).
Černovský z Říčan pokladníkem Středočechů - obrázek

Černovský z Říčan pokladníkem Středočechů - obrázek

Předseda říčanské základní organizace Strany zelených Zdeněk Černovský se stal pokladníkem krajské rady Středočeského kraje. V přímém souboji do jednomandátového orgánu porazil Václava Kadeřávka z Kladna. Funkce pokladníka je politická a má dvouletý mandát. Na snímku s cestovatelem Františkem Jandou.
Středočeši chtějí do parlamentu Horáčka a Rabase - obrázek

Středočeši chtějí do parlamentu Horáčka a Rabase - obrázek

Europoslanec za německé zelené Milan Horáček dostal nejvíce hlasů při nominaci do evropských voleb ve Středočeském kraji.  Stalo se tak tuto sobotu v Kladně.Těsně za ním se umístil  poslanec parlamentu za SZ Přemysl Rabas. Pětici doplnila Kateřina Jacques a Jiřina Šiklová. Kandidátku bude volit republiková rada příští sobotu a k výsledkům z jednotlivých krajských konferencí bude při svém rozhodování přihlížet.
Velmi vyvedené babí léto Oty Šmída - obrázek

Velmi vyvedené babí léto Oty Šmída - obrázek

Poprvé jsme se potkali před drahnými pěti lety a už tehdy mě Ota upozorňoval, ať od něj neočekáváme žádné větší činy, protože mu bude co neviděl sedmdesát. Viditelně se na ten den těšil. Přestože tvrdil, že už ztrácí chuť i invenci, bravurně stíhal vést občanské sdružení Krajina 2000, jednat za Okrašlovací spolek, vysazovat desítky stromů, opravit několik sakrálních staveb, připravovat návrhy na obecní zastupitelstvo, účastnit se dvou ...
Udržitelný svět v roce 1968 a dnes - obrázek

Udržitelný svět v roce 1968 a dnes - obrázek

V letošní inflaci osmičkových výročí proběhlo jedno bez odezvy: v roce 1968 byl založen Římský klub, který na základě dostupných informací o velikosti zásob surovin, energií a prostředí vhodného pro život varoval před důsledky živelného růstu populace, produkce a spotřeby. V roce 1972 Římský klub vydal varující publikaci Meze růstu.
Před rokem odešel krajinný ekolog Ivan Dejmal - obrázek

Před rokem odešel krajinný ekolog Ivan Dejmal - obrázek

Je to už rok, co nás navždy opustil milovaný kamarád, krajinný ekolog Ivan Dejmal. Strávil s námi v roce 2006 celý první ročník Poutě krajinou, která nebude a jeho působivá přednáška o zemědělství zůstává stále živá. Dejmal byl čistokrevný idealista, humanista s vlastními názory, inspirativní umělec krajiny, vzácně tolerantní politik a vnitřně krásný a bohatý člověk. Mezi ekologickou obcí, i ve Straně zelených po něm zůstala hluboká jizva, kterou nelze překročit ani zacelit. A jak tvrdí klasik: Ivan Dejmal dokázal za svých šedesát dva let tolik věcí, co by jiní nedokázali za čtyři tisíce let. V Posázaví nezapomene...

Vyšlo nové číslo Zeleného Posázaví - obrázek

Vyšlo nové číslo Zeleného Posázaví - obrázek

Čtvrté číslo zpravodaje Zelené Posázaví by měli mít všichni obyvatelé Jílovska od soboty ve svých schránkách. Pokud se tak nestalo, a máte zájem zpravodaj dostávat, prosím kontaktujte odpovědného redaktora Otu Šmída na emailové adrese smidotakar@seznam.cz. Zelené Posázaví vychází od roku 2006 a dodnes vyšlo již jedenáct čísel. Za úkol má pravdivě informovat o stavu životního prostředí v Dolním Posázaví .
Kam  zmizely včely? - obrázek

Kam zmizely včely? - obrázek

K dolnímu Posázaví vždy patřily sady ovocných stromů, odkud se ozývalo pro někoho varovné pro jiného bohulibé hučení včel. Tento rok to tak nebylo. Nad důvody se zamýšlí jílovský zelený Vítězslav Papež. V kostelích a chrámech  bývá velebné ticho. Ale ticho, které bylo letos na jaře v kvetoucích zahradách a sadech nebylo velebné, bylo zlověstné. Není tedy chrám jako chrám, neboť se říká, že příroda je také chrám...
Likvidace domů v Kamenných vratech kvůli stavbě dálnice D3  - obrázek

Likvidace domů v Kamenných vratech kvůli stavbě dálnice D3 - obrázek

Občanské sdružení Krajina 2000 ve svém dopise řediteli ŘSD Tomáši Jílkovi připomíná fakt, že stavbou dálnice D3 v takzvané Jílovské variantě by došlo k bourání domů v Kamenných vratech. Sdružení upřednostňuje trasování variantou PROMIKA, která je z zástavbě i přírodě šetrnější.
Posázavští mají dva zástupce v krajské radě - obrázek

Posázavští mají dva zástupce v krajské radě - obrázek

Dva své zástupce v nejvyšším orgánu středočeského kraje mají posázavští zelení. Jsou jimi místostarosta obce Psáry Jiří Janata a bývalý ekologický novinář Oldřich Janeba. Zvoleni byli na krajské konferenci v Poděbradech. Devítičlenný orgán doplní ještě Pavel Rosembaum z Říčan, Václav Matějovský z Kladna, Iva Kofroňová z Kladna, Klára Jirásková z Poděbrad, Jan Kamínek a Vladimír Vedral. Předsedkyní byla v druhém kolem  první volby zvolena příbramská delegátka Alena Šálová (na obrázku) .
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one