Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví
V Brandýse sázejí stromky prvnáčci - obrázek

V Brandýse sázejí stromky prvnáčci - obrázek

Příkladnou práci s dětmi v komunální politice předvádí radnice v Brandýse nad Labem/ Staré Boleslavi, kde zelený místostarosta Miroslav Šnaiberk každoročnš pořádá akci, kde si prvňáči vysadí svůj strom v alejích kolem města. Tyto aktivity mají význam nejenom osvětový, výchovný, ale i envirnomentální. Letošního sázení se účastnila i ředitelka České inspekce životního prostředí Eva Tylová a ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Štěpánek. Více fotografií naleznete v rubrice Brandýs nad Labem
Úryvek z korespondence Jiřího Janaty, místostarosty obce Psáry a Františka Jandy, člena SZ v Říčanech. Výměna názorů se týkala výzvy osmi předsedů ZO z Prahy západ směrem k Olze Zubové, aby se vrátila zpět do poslaneckého klubu Strany zelených.
Paní Zubová, vraťte se do klubu SZ - obrázek

Paní Zubová, vraťte se do klubu SZ - obrázek

Vážená paní poslankyněs velkou lítostí jsme vzali na vědomí fakt, že jste s kolegyní Věrou Jakubkovou vystoupily z poslaneckého klubu Strany zelených. Soudíme, že tato iniciativa bude velmi špatně přijímána našimi voliči a očekáváme i velmi rozporuplné ohlasy ve sdělovacích prostředcích. Komunální, krajská i celostátní politika je velmi citlivě provázána a když nějaká úroveň nefunguje, stává se práce v takové straně nesmírně komplikovaná.
Jaká škoda vznikla pokácením krásným stromů za zadním traktem radnice, lze vidět na obrázku k níže přiloženému článku Oty Šmída. Zde se můžete podívat na Šenflukovu ulici, jak jí dlouhá desetiletí zase neuvidíte. Než dorostou nové stromy, pakliže budou vůbec vysazeny, bude trvat dvacet či třicet let. Zda bylo nutné takto drastického zásahu proti lípám, ví patrně pouze jílovská radnice...
Řeč je o zpětné vazbě - obrázek

Řeč je o zpětné vazbě - obrázek

Pokácení stromů v Šenflukově ulici mělo odezvu v Zeleném Posázaví. Na následný článek vedoucí OŽP paní Špačkové v listopadových Jílovských novinách reagoval Otakar Šmíd následujícím příspěvkem, který posuzování kácení z podnětu obcí hodnotí v širších souvislostech. U politiků se často setkáváme s tím, že veřejně deklarují vstřícnost k občanské aktivitě, zatímco v praxi se ji usilují vyřadit. Zcela opačně postupovala v  JN 11/08 vedoucí OŽP paní Špačková. V praxi spolupracuje velmi vstřícně.
Janeba psal poslankyni Zubové - obrázek

Janeba psal poslankyni Zubové - obrázek

Poslankyně za Středočeský kraj Olga Zubová svým hlasováním v poslanecké sněmovně znemožnila obsazení místa předsedy výboru pro evropské záležitosti, o který usilovala Kateřina Jacques. Oldřich Janeba jí napsal dopis s žádostí o vysvětlení.
Třincát předsedů základních organizací z Prahy západ a Prahy východ se v sobotu zúčastnilo setkání předsedů všech ZO z celého kraje, pořádaného současným předsedou krajské organizace Jiřím Čejkou v restauraci Palma v Praze na Jižním Městě. Ze setkání více v týdnu.
Vážení členové krajské rady,

S velikým pohoršením hodnotíme usnesení krajské rady Středočeské organizace Strany zelených z 21.10. 2008, kde byla  v bodě 2 - Projednání a přijetí usnesení k výsledkům voleb do krajského zastupitelstva, přijata usnesení o tom, že krajská rada spatřuje příčiny neúspěchu v působení zelených v Poslanecké sněmovně  a ve vládě, kde přestala být SZ vnímána jako důvěryhodná alternativa velkým politickým stranám.
V dalším usnesení, které podle nám dostupných informací navrhla Klára Jirásková z Poděbrad, dokonce krajská rada vyzývá  předsednictvo SZ k vyvození zodpovědnosti za výsledky krajských voleb a k rezignaci, Martina Bursíka k odstoupení z funkce předsedy strany.

Pro Stranu zelených byl 16 a 17 říjen černým víkendem, nezískala nakonec ani jednoho krajského zastupitele a do druhého kola se nedostal ani jeden její kandidát na senátora. Co tento debakl znamená a kde hlesat důvody neúspěchu se zamýšlí Oldřich Janeba.       1. V případě hospodářské recese, ať již skutečné či domnělé, společnost obětuje jako první kvalitu života. Primárně dá přednost levnému jídlu a doktorovi bez poplatku, než čistému vzduchu a ekologicky šetrné dopravě.

 

Starosta Jílového u Prahy Ladislav Čmelík a starosta Sboru dobrovolných hasičů Jiří Smola v zářijových Jílovských novinách ostře napadli předsedu zelených Otakara Šmída za úsměvnou glosu ze srpnového Zeleného Posázaví. Zelení v Jílovém u Prahy protestují proti takovémuto ostrakizování a překrucování textů, jak to učnil Čmelík a Smola v zářijových JN. Zde je odpověď přímo Oty Šmída.
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one