Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Zelení v Jílovém opět uspěli

Zelení v Jílovém opět uspěli - obrázek

Zelení v Jílovém opět uspěli - obrázek

Přestože celorepublikový výsledek Strany zelených 2,44 procent nepřisoudí straně žádný poslanecký mandát, v jednotlivých sídlech, kde jsou zelení silní, si oblibu nadále udržují. Příkladem jsou například města na Praze západ jako jsou Roztoky, Černošice, Dobřichovice, Hostivice a samozřejmě Jílové u Prahy. Výsledek 5,97 procent v Jílovém by na celorepublikové úrovni znamenal zisk několika poslaneckých mandátů.
Pro Stranu zelených hlasovalo v Jílovém u Prahy 125 voličů. V absolutních číslech je to sice méně, než v roce 2006, kdy dalo hlas zeleným 208 voličů,  ale je to více, než v krajských volbách, kdy hlasovalo pro značku SZ 98 hlasů či v loňských evropských volbách, kdy bylo hlasů pouze 49.
„Skutečnost, že jílovští obyvatelé zeleným věří a dávají jim opakovaně hodně hlasů, nebereme v žádném případě jako samozřejmost. Považujeme to za závazek, abychom pro město pracovali dál a naplno hájili zelenou kvalitu života,“ řekl po sečtení výsledku hlasování předseda místní organizace Oldřich Janeba.
Strana zelených má momentálně v městském zastupitelstvu dva zastupitele, kteří jsou v opozici proti starostovi Čmelíkovi. (red)
31.05.2010 12:15:58
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one