Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Vyjádření ZO SZ Jílové u Prahy k vládnímu schválení jílovské varianty D3: Budujte dálnice, tam kde jsou zdroje a cíle dopravy, NE v nedotčené krajině!

Vyjádření ZO SZ Jílové u Prahy k vládnímu schválení jílovské varianty D3: Budujte dálnice, tam kde jsou zdroje a cíle dopravy, N

Vyjádření ZO SZ Jílové u Prahy k vládnímu schválení jílovské varianty D3: Budujte dálnice, tam kde jsou zdroje a cíle dopravy, N

Vláda, které se už skoro podařilo po 12 létech koupit pole od paní Havránkové pro přiblížení dálnice D11 k Hradci Králové a prosadit méně šetrný průchod dálnice D8 Českým Středohořím (bez tunelu Kubačka), se rozhodla zahájit investiční přípravy západní, tedy Jílovské varianty dálnice D3 ve Středočeském kraji.

EU nepotřebuje dálnici D3

Dálnice D3 ovšem na rozdíl od D8 a D11 není součástí jádrové sítě evropských dálnic TEN-T a na její dobudování, odhadované na 50 miliard Kč, Evropská unie nepřispěje ani cent. Středočeský úsek D3 sice stojí ve frontě na peníze za Pražským okruhem a 5 důležitějšími dálnicemi a rychlostními silnicemi, ovšem enormní počet mostů a tunelů může kmotry, větřící zisk, lákat k předběhnutí potřebnějších.

ZO SZ Jílové tuto nejdražší variantu odmítá, neboť dopravní cesty je třeba budovat tam, kde jsou zdroje a cíle dopravy, ne tam, kde je cenná krajina a přírodní zázemí metropole.

 Přednost musí mít dokončení R4 a úpravy I/3

Dopravní propojení Jižních Čech s Prahou navrhujeme postupně řešit:

-dokončením obchvatů obcí, kterými prochází silnice I/3,

-rozšířením silnice I/3 na vystřídaný třípruh,

-dokončením rychlostní silnice R4, s již hotovým čtyřpruhem do Písku,

-vybudováním IV.železničního koridoru Praha – České Budějovice –(Linec).

Potřebujeme obchvaty ne dálnici

ZO SZ Jílové považuje za nečestné, když vláda nešťastné obyvatele obcí, kterými prochází stávající silnice I/3, konejší vidinou Jílovské dálnice místo toho, aby za nepatrný zlomek investic a času vybudovala obchvaty těchto obcí.

22.05.2012 13:49:54
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one