Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Velmi vyvedené babí léto Oty Šmída

Velmi vyvedené babí léto Oty Šmída - obrázek

Velmi vyvedené babí léto Oty Šmída - obrázek

Poprvé jsme se potkali před drahnými pěti lety a už tehdy mě Ota upozorňoval, ať od něj neočekáváme žádné větší činy, protože mu bude co neviděl sedmdesát. Viditelně se na ten den těšil. Přestože tvrdil, že už ztrácí chuť i invenci, bravurně stíhal vést občanské sdružení Krajina 2000, jednat za Okrašlovací spolek, vysazovat desítky stromů, opravit několik sakrálních staveb, připravovat návrhy na obecní zastupitelstvo, účastnit se dvou ...

 

celorepublikových sjezdů zelených, absolvovat desítky krajských sněmů, nespočet konferencí a přednášek, stihl dokončit vysokou školu, napsat ke stovce článků, textů a glos, vést rok jílovskou zelenou buňku a myslím, že na řadu věcí jsem ještě zapomněl.  Zkrátka s blížící sedmdesátkou spíše zrál jako víno.Proto jsme jeho věštění, že už brzy nastane den, kdy se vzdá všech svých úkolů, brali jako příjemný folklór.

 

Jenže rok se s rokem sešel a Ota skutečně vstupuje do osmé dekády svého života a rád by si už začal užívat podzimu života, i když v jeho případě se jedná maximálně o velmi vyvedené babí léto. Jeho předsevzetí, že se nyní bude věnovat pouze vnukům a rododendronům není třeba brát až tak vážně. Okrasné květiny i okrasní hoši budou růst i bez Otova přičinění, ale ekologie ducha i hmoty jílovského regionu, sotva.

Ota sice na prahu nové dekády předává většinu svých starostí a kompetencí na své později narozené přátele, ale rozhodně neodejde z veřejného života. Kdo má občanskou angažovanost v krvi, nikdy se zcela do ústraní nestáhne a vždy bude mít společnosti, co říct. Takový byl a bude i čerstvý sedmdesátník Otakar Šmíd. Za všechny zelené z Dolního Posázaví mu přejeme hodně štěstí a zdraví do dalšího sedmidesetiletí.

 

Olda Janeba

 

 

 

 

27.12.2008 22:31:06
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one