Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Středočeské zelené povede ekolog Pelc

Středočeské zelené povede Pelc - obrázek

Středočeské zelené povede Pelc - obrázek

Lídrem kandidátky do poslanecké sněmovny pro Středočeský kraj byl zvolen dlouholetý ekolog a současný první náměstek ministra životnho prostředí František Pelc. Zvolen byl na dnešní krajské konferenci Strany zelených. Dosavadní lídr Jiří Janata, který Pelce opakovaně podpořil, skončil na druhém místě. Třetí na kandidátce je předsedkyně středočeské organizace Alena Šálová.
"Jsme s touto volbou velice spokojeni, František Pelc bude pro Posázavský region, ale i celý Středočeský kraj důstojným kandidátem do poslanecké sněmovny," neskrýval  ze zvolení Pelce radost předseda Jílovských zelených Oldřich Janeba.

RNDr.František Pelc (1962) je krajinný ekolog a ochranář přírody. Mise ochrany přírody naplňoval v různých pozicích jako šéf Správy Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory (1990-95), ředitel Správy chráněných krajinných oblastí resp. Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (1995-2002 resp.2006-2007) a nebo jako poslanec Parlamentu ČR za US-DEU (2002-2006). V současnosti je náměstkem ministra životního prostředí. Člen Strany zelených, od prosince 2009 je I.místopředsedou.Publikoval desítky odborných článků. Mezi koníčky patří turistika a fotografování přírodních fenoménů.
13.02.2010 22:54:09
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one