Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Středočeské zelené povede do voleb Janata, kandiduje i Brdečková

Středočeské zelené povede do voleb Janata, kandiduje i Brdečková - obrázek

Středočeské zelené povede do voleb Janata, kandiduje i Brdečková - obrázek

Praha - Středočeské zelené povede do voleb přírodovědec Jiří Janata. Během nominační konference to přišel oznámit novinářům. Delegáty konference, která dnes schvalovala kandidátku pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny, přesvědčila jeho dlouholetá vědecká praxe i jeho angažmá v roli starosty a místostarosty obce Psáry.
Janata novinářům řekl, že bude při volební kampani sázet na regionální tematiku. Zelení podle něj tradičně stojí na straně občanů a hájí veřejné zájmy před sobeckými zájmy jednotlivců a nátlakových skupin, v okolí Prahy konkrétně developerských. "Stavět budeme na invenci. Nějaké peníze také budeme mít, ale rozhodně to bude o řád méně, než mají jiné strany," dodal, aniž by prozradil jakoukoli částku.

Druhé místo na středočeské kandidátce zaujala novinářka a spisovatelka Tereza Brdečková. Je to podle Janaty dokladem toho, že zelení nacházejí podporu mezi vzdělanými lidmi se sebedůvěrou. I on se chce zaměřit vedle typicky "zelených" témat na podporu vzdělanosti, vědy a kultury. Třetí místo obsadil zdravotnický expert a někdejší předseda středočeských zelených Jiří Čejka.

Lídr Zelených bude ve Středočeském kraji soupeřit s místopředsedou ČSSD Milanem Urbanem, s bývalým středočeským hejtmanem a místopředsedou ODS Petrem Bendlem, komunistickým poslancem Stanislavem Grospičem, Lenkou Ptáčkovou Melicharovou, která vede do volebního boje lidovce, a se zakladatelem TOP 09 a exministrem financí Miroslavem Kalouskem.

Zelení začali s nominačními konferencemi nejpozději ze všech parlamentních stran. Dosud schválili kandidátky a zvolili lídry v kraji Královéhradeckém, Karlovarském, Zlínském, Jihočeském a v Praze. Čtyři krajské organizace zasedají o tomto víkendu, kromě Středočeského kraje také v kraji Moravskoslezském a Pardubickém.

Na jihu Moravy si zelení dnes zvolili svým lídrem do parlamentních voleb Ondřeje Lišku. Janata k tomu poznamenal, že je to "dobrá zpráva". Další místa na kandidátce tam získala starostka Brna-Nového Lískovce Jana Drápalová, brněnský zastupitel a ekolog Mojmír Vlašín a starostka Ostopovic na Brněnsku a krajská předsedkyně zelených Zuzana Benešová.

Ve volbách do sněmovny v roce 2006 ve Středočeském kraji zvítězila ODS před ČSSD. Šlo o jeden z největších rozdílů mezi občanskými a sociálními demokraty v rámci celé republiky. ODS získala 39,19 procenta hlasů, sociální demokraty volilo 30,74 procenta voličů. Třetí se umístila KSČM s 12,89 procenta hlasů, čtvrtí skončili zelení s šesti procenty a jedno křeslo obsadila ve sněmovně středočeská KDU-ČSL, která získala 4,87 procenta hlasů.

Autor: ČTK

03.08.2009 11:44:48
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one