Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Proč volit zelené do Jílovského zastupitelstva

Proč volit zelené do Jílovského zastupitelstva - obrázek

Proč volit zelené do Jílovského zastupitelstva - obrázek

Dovoluji si Vám předložit sedm důvodů, proč si zaslouží kandidáti Strany zelených být zvoleni do zastupitelstva Jílového u Prahy. Výčet pochopitelně není kompletní, neboť programové i ideové teze obsahují už jiné články na tomto webu, a jsou obsahem i předvolebního čísla Zeleného Posázaví. Zde jenom pár bodů, na které by se nemělo zapomínat.
1. Nerozpliznuté město. Zelení si jako jediní na celorepublikové úrovni dali do vínku, boj proti rozlézání měst do volné krajiny. Prosazovat to budou i jako zastupitelé v Jílovém u Prahy.
2. Znáte je. Většina kandidátů za Stranu zelených jsou lidé, jež dobře znáte z jejich dobrovolného působení v občanských, nevládních či neziskových organizacích s působností na Jílovsku. Pavel Hrabec je dlouholetý předseda O.S. Krajiny 2000, Jiří Macák místopředseda Okrašlovacího spolku, Otakar Šmíd bývalý místopředseda zájmového sdružení obcí KLID atd.
3. Chtějí rozumný rozvoj. Zelení volají po nových chodnících, lepší infrastruktuře, opravených domech a dostatečných veřejných službách, ale odmítají kvůli tomu zadlužovat město, ustupovalo developerským zájmům či se zaplétat do šedivé ekonomiky.
4. Podporují nejenom sport, ale i kulturu. Zelení si na rozdíl od jiných politických stran, váží nejenom sportovišť a sportovních nadšenců, ale i kulturního odkazu města. Striktně odmítají další likvidaci městské knihovny zkracováním vypůjční lhůty.
5. Podporují hromadnou dopravu. Zelení nedopustí, aby se rušily autobusové zastávky v osadách, jako tomu bylo za někdejšího starosty Zbyňka Šorma v Kamenných vratech. Jílovsko musí být dobře dostupné i městskou hromadnou dopravou.
6. Vlak pro lidi, ne jako atrakce. Zelení budou hledat finanční prostředky na to, aby došlo k zásadní rekonstrukci železniční trati tzv. Posázavského pacifiku, především ve smyslu napojení na obytné zóny v Jílovém u Prahy. Vlak musí sloužit jako dopravní prostředek ne jako muzeální atrakce pro výletníky.
7. Nemají krev na rukách. Zelení se nepodíleli na honu na bývalého úředníka městského úřadu, jehož nevinu později dosvědčit i soud. A nefigurují ani v žádné další sporné kauze na Jílovsku.

Oldřich Janeba

 

14.10.2010 12:19:21
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one