Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Paní Zubová, vraťte se do klubu SZ

Paní Zubová, vraťte se do klubu SZ - obrázek

Paní Zubová, vraťte se do klubu SZ - obrázek

Vážená paní poslankyněs velkou lítostí jsme vzali na vědomí fakt, že jste s kolegyní Věrou Jakubkovou vystoupily z poslaneckého klubu Strany zelených. Soudíme, že tato iniciativa bude velmi špatně přijímána našimi voliči a očekáváme i velmi rozporuplné ohlasy ve sdělovacích prostředcích. Komunální, krajská i celostátní politika je velmi citlivě provázána a když nějaká úroveň nefunguje, stává se práce v takové straně nesmírně komplikovaná.
Jako jedničku do poslanecké sněmovny na kandidátce jsme Vás volili s tím, že budete konstruktivně pracovat pro Stranu Zelených, podílet se na práci v poslaneckém klubu a tím pomáhat nám v regionech.

Nyní jste se jaksi sama „vystavila do ofsajdu“. Dění v poslanecké sněmovně jako nezařazený poslanec budete moci ovlivňovat pouze okrajově a právem se obáváme, že se budou množit kontroverzní rozhodnutí, jako bylo nehlasování pro obsazení předsedy výboru pro evropské záležitosti poslankyní Strany zelených.

A nejen to. Každý z nás jsme se svou angažovaností v předvolební kampani osobně zaručili za Vaši osobu. Ve Středočeském kraji jste dostala důvěru více než třiceti sedmi tisíc voličů. Politika je týmová práce, byla jste voliči volena jako členka týmu, nikoliv jako individualistka bez reálného politického vlivu, avšak svůj původní tým oslabující. Vaše nynější vystoupení z poslaneckého klubu středočeští voliči Strany zelených logicky pociťují jako zmaření svého hlasu, selhání svého jediného zvoleného zástupce ve sněmovně. Svým rozhodnutím však snižujete důvěryhodnost nejen svou, ale i všech, kteří pro Vaše zvolení pracovali. 

Ve sdělovacích prostředcích jste zmínila, že vystoupení z klubu nebylo nijak připravované a bylo dílem momentálního pocitu na republikové radě.

Žádáme Vás, abyste se v klidu zamyslela nad tím, zda rozhodnutí nebylo ukvapené a prosíme Vás, abyste se vrátila zpět do poslaneckého klubu Strany zelených. Jedině v tomto orgánu můžete být prospěšná krajské a regionální úrovni politiky, o kterou nám společně jde. Jedině tam můžete efektivně pracovat a naplnit očekávání svých voličů.

Oldřich Janeba, předseda ZO SZ Kamenný Přívoz
Jiří Janata, předseda ZO SZ Psáry
Zdeněk Černovský, předseda ZO SZ Říčany
Josef Kuthan, předseda ZO Hostivice
Zina Rajnochová, předsedkyně ZO SZ Hradišťko
Marie Poláková, předsedkyně ZO SZ Dolní Břežany
Pavel Tvrdý, předseda ZO SZ Vestec
Pavel Trojan, předseda ZO Úvaly

POZNÁMKA. Dopis měl původně 15 signatářů, zbylých sedm předsedů ZO však dnes svůj podpis pod tento apel spontánně stáhlo s tím, že se od poslankyně Zubové po zveřejnění jejího skandálního nařčení Miloslava Málka distancují a odmítají s ní nadále komunikovat.

26.11.2008 12:22:00
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one