Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Okrašlovací spolek v Jílovém u Prahy jako ochránce dřevin zcela selhal

Okrašlovací spolek v Jílovém selhal  jako ochránce dřevin - obrázek

Okrašlovací spolek v Jílovém selhal jako ochránce dřevin - obrázek

Podle informací, které máme k dispozici, si včera večer Okrašlovací spolek v Jílovém u Prahy, odhlasoval kácení vzácných stoletých lip na historickém náměstí. Kácení stromů je součástí projektu architektky Drahomíry Kolmanové a bez vyjádření spolku, jakožto účastníka řízení, se radnice zdráhala k zákroku přistoupit. Kolmanová má v plánu místo vzrostlých stromů vysadit pouze nízké zákrsky.
Situace je o to absurdnější, že na projekt rekonstrukce parku nejsou peníze a vzhledem k devastaci stávající zeleně, mizí i možnost čerpání dotace z Fondu životního prostředí. Lidská animozita mezi starostou Čmelíkem hejtmanem Rathem maže i možnost načerpat peníze z krajské pokladny. Kácení zdravých stromů v parku může tedy být nadlouho jediným krokem v kontroverzní rekonstrukci.
Proti kácení hlasoval během jednání Okrašlovacího spolku jediný člen, zelený zastupitel Jiří Macák. Otakar Šmíd zaslal své nesouhlasné stanovisko písemně. Ostatní byli pro kácení. Ruku zvedla i sama architektka Kolmanová, která je však ve zjevném střetu zájmů. Podle informací, které ze schůze máme, se jednání účastnili i lidé, kteří jsou léta zcela neaktivní jako zastupitel za ODS Jiří Jiří Fürbacher nebo ti, kteří nikdy žádnou činnost ve spolku nevyvíjeli, jako je starosta města Ladislav  Čmelík.
Zbabělost, s jakou Okrašlovací spolek podlehl zájmu radnice, je skandální a vypovídá o nefunkčnosti této organizace.
Zelení v Jílovém u Prahy budou vážně diskutovat o tom, zda dále setrvávat ve sdružení, jehož činnost takto zásadně selhává.
I přes souhlasné stanovisko Okrašlovacího spolku stále nemá projekt vyhráno. Kácení zdravých stromů šetří jako podnět Česká inspekce životního prostředí a bez jejího rozhodnutí není možné k zákroku přistoupit. 

Oldřich Janeba

06.05.2010 11:44:05
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one