Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Nejvyšší kontrolní úřad si vyšlápne na dálnici D3

Nejvyšší kontrolní úřad si vyšlápne na dálnici D3 - obrázek

Nejvyšší kontrolní úřad si vyšlápne na dálnici D3 - obrázek

V květnu tohoto roku by měl Nejvyšší kontrolní úřad začít prošetřovat účelnost vynaložených prostředků na financování dálnice D3. Tvrdí to ve své tiskové zprávě zájmové sdružení KLID. Kontrolnímu úřadu sdružení předalo své stanovisko. Upozorňuje v něm na největší problémy, které financování této velmi drahé stavby obnáší. Identifikovalo čtyři problémové okruhy, na které chce upozornit.
Je to otázka nízké dopravní intenzity a spornost výstavby v kategorii dálnice. K možnosti prošetření odkazuje i výše finančních nákladů na výstavbu a nezapočítané náklady na nucenou výstavbu přípojných a doprovodných komunikací. Sdružení KLID rovněž upozorňuje na neúčelně vynaložené prostředky před konečným rozhodnutím o výběru trasy.
„Základní otázkou ve vztahu k prázdné státní pokladně, je přehodnocení nutnosti  budovat stavbu v kategorii dálnice. Odhadované nízké dopravní intenzity prokazují, že okamžitou dopravní a finanční prioritou spojení Prahy s jižními Čechami by mělo být dokončení rychlostní silnice R4, modernizace stávajícího koridoru I/3 a řešení lokálně přetížených úseků formou obchvatů měst, zatímco další nový kapacitní silniční koridor se ukazuje být naprosto zbytečným luxusem,“ stojí v tiskové zprávě KLIDU. (jan)
15.04.2010 13:44:04
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one