Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Kohoutek vůbec nezná fakta, píše Ota Šmíd

Kohoutek vůbec nezná fakta, píše Ota Šmíd - obrázek

Kohoutek vůbec nezná fakta, píše Ota Šmíd - obrázek

Článkem „Proč jsou Zelení nejchytřejší?“ odstartoval pan Kohoutek (ODS) v Jílovém komunální volební kampaň, což by bylo legitimní, kdyby si předem ověřil fakta. Záminkou k dehonestaci Strany zelených mu byla skutečnost, že předseda Podblanické organizace Svazu ochrany přírody a krajiny, Ing. Petr Skála, podal v souladu se zákonem, odvolání proti kácení některých lip v parku na náměstí v Jílovém.
 Autor v článku čtyřikrát obsedantně zdůrazňuje nedostatek odborných znalostí, specializace a kvalifikace Ing. Skály, aniž by si ověřil, že Ing. Skála je znalcem krajského soudu v Praze z oboru ochrany přírody.
Skutečnost, že odborníci mají na problém různý názor, v soudním řízení přijímáme jako samozřejmou. Obhájce se zpravidla s žalobcem shoduje jen v nejodpudivějších režimech. Ve správním řízení si na to zvykáme, i když někdo jen zvolna. Osobně soudím, že strom, jehož věk se měří na staletí, má právo na obhajobu proti ortelu městské rady, volené na 4 roky. „Odbornost“, v oboru zahradní architektury, má ostatně aspekt vkusu a módy, jako v oboru odívání. Víra autora článku, že bude postupně odbourán stav, kdy „super“ demokratická česká legislativa umožňuje každému mluvit do všeho, nedojde díky Bohu naplnění, pokud naše krásná země zůstane v Evropě.
Přemrštěné strašení nebezpečností stromů pro lidi nepovažuji za důstojné. Sněhové laviny zničily tuto zimu v Praze desítky aut, nedávné kroupy dokonce tisíce, a to bez vlivu stromů. Záplavy a další klimatické extrémy, které nás stále více postihují, vyžadují seriozní vědecký přístup k analýze příčin, prostý apriorních soudů. Odborníci, schopní takového přístupu jsou v různých politických stranách, i mimo ně. V ODS to byl profesor Bedřich Moldan, který odtud odešel k TOP 09. Výčet odborníků ve Straně zelených by byl námětem na jiný článek.


Odpověď na článek RNDr. Bohuslava Kohoutka v 7.-8. čísle JN

Jílové 17.8.2010                                                                         

Ing. Otakar Šmíd.

19.08.2010 11:57:19
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one