Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Jílovští odmítli Zubova na krajské kandidátce

Vážený pane Vladimíre Zubove,
dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou na ukončení našeho slovního sporu, který se rozhořel po zveřejnění informací, které nebyly známy v době Vaší volby na kandidátku do krajského zastupitelstva za Stranu zelených. Samotný způsob volby kandidátů pro krajské volby považujeme do této chvíle za regulérní a plnohodnotný.
Vzhledem ke zvyku médií hledat mediálně zajímavé informace se však obáváme možného poškození obrazu Strany zelených v očích veřejnosti v době krajských voleb. V souvislosti s Vaší kandidaturou a Vaší minulostí se často setkáváme ve svém okolí s řadou (ne zcela příjemných) otázek, na které sami neznáme odpovědi. (text pochází z vypjatého období před primárními volbami do krasjkého zastupitelstva z května 2008)
Otázky, se kterými se nejčastěji setkáváme, jsme se pokusili v následujících odstavcích sepsat. Pokud budou věrohodně zodpovězeny, budeme Vaši kandidaturu respektovat a nadále Vaše působení na krajské úrovni nebudeme zpochybňovat. V opačném případě Vás žádáme, abyste se svého čtvrtého místa na kandidátce vzdal.
1. Proč jste před lety ukončil svoje členství v ČSSD v Kutné Hoře a přestoupil do SZ? Můžete uvést několik příkladů, kde jste podílel na aktivitách s ekologickou tématikou?
2.  V roce 2004 jste kandidoval do kraje na 18. místě v dresu ČSSD. Proč jste o této skutečnosti neinformoval delegáty prvního kola primárních voleb, kteří se tuto informaci dozvěděli až z médií?
3. Jakým způsobem probíhalo Vaše členství v ČSSD? Členové Kutnohorské ZO ČSSD ve vnitrostranických dokumentech  (viz citace ze zápisů MO ČSSD Kutná Hora z roku 2005, zveřejněné na středočeském rozesílači SZ dne 25.4.2008) Vás viní z toho, že jste je vydíral, vyhrožoval  jim a hlasoval zcela proti programu ČSSD (hlasoval jste pro privatizaci Kutnohorské nemocnice a pro poskytnutí nevýhodné půjčky pro s.r.o. v souvislosti s privatizací Kutnohorské nemocnice), čímž jste si vysloužili s manželkou podnět k vyloučení. Opravdu k vyloučení nedošlo pouze díky rychlému přestupu do formující se SZ?
4. Bylo o skutečnostech z bodu 1, 2 a 3 v roce 2006 informováno předsednictvo Strany zelených?
5. Máte představu, kde se nacházela Vaše žena v době prezidentské volby? Na konferenci 29.3.bylo potvrzeno, že se nejednalo o budovu Kutnohorského gymnázia. Jednalo se o jiné prostory pod „ochrannými křídly“ Vašeho kamaráda pana Slavíčka, o kterém se hovořilo na konferenci 29.3. (viz soubor s autentickými poznámkami z konference, který byl zveřejněn na středočeském rozesílači SZ dne 10.4.2008)?
6. Kdo byl autorem omluvné SMS o neúčasti Vaší ženy na prezidentské volbě? Dle informace získané z poslaneckého klubu zelených Vaše žena prý řekla, že nebyla autorem SMS. Kdo tedy? Vy nebo někdo jiný?
7. Setkal jste se v posledních týdnech (či měsících) se středočeským hejtmanem Petrem Bendlem a hovořili jste o možnostech budoucí spolupráce v Radě kraje jako zastupitel Strany zelených?
8. Pokud nebylo tématem Vašich rozhovorů s hejtmanem Bendlem budoucí spolupráce v radě, co tedy?
9. Historici se shodují, že před rokem 89 bylo velmi obtížné jezdit volně z tehdejšího Sovětského svazu do tehdejšího Československa. Vám se to však podařilo. Co jste pro to musel udělat? Byly Vám kladeny ze strany sovětského establishmentu nějaké překážky nebo podmínky?
Děkujeme předem za poskytnutí plnohodnotných a věrohodných odpovědí. Pevně věříme, že existující obavy související s Vaší kandidaturou budete schopen rozptýlit nejen nám spolustraníkům, ale v průběhu volební kampaně i voličům tak, aby důsledkem Vaší kandidatury nebyl volební debakl Strany zelených ve Středočeském kraji.
27.10.2008 11:37:09
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one