Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Jílovský zastupitel Jiří Macák ve sporu se čtyřkolkáři

Jílovský zastupitel Jiří Macák ve sporu se čtyřkolkáři - obrázek

Jílovský zastupitel Jiří Macák ve sporu se čtyřkolkáři - obrázek

Při své pravidelné obchůzce po okolí Jílového u Prahy se dostal zastupitel Jirka Macák do ostrého sporu se čtyřkolkáři, kteří devastovali krajinu za městem. Najížděli do něj, vyhrožovali mu a pokoušeli se mu ukrást i fotoaparát, který měl sebou. I přes opakované interpelace na vedení města Jílového u Prahy, aby začal tuto kriminální činnost řešit, se nic neděje.
"O víkendu jsem měl incident se čtyřkolkářem, který jezdil v "hliňáku" místy, kde by rozhodně jezdit neměl. Neměl SPZku ani chuť říci své jméno, jen mi potvrdil, že je z Jílového. Já se mu představil."

Jsem ochoten tolerovat, že se tam jezdí po vyjetých dunách; terénu, kde už nic neroste a nikoho neruší hluk motorů, ale naprosto nesouhlasím s tím, že se bezohledně jezdí v okolních potocích a zeleni.

Tam jsem také o víkendu zastavil jedoucího čtyřkolkáře a zeptal se ho jestli má k jízdě nějaké povolení. Ptal se na moje povolení tam chodit a nechtěl, abych ho fotil. Chtěl jsem po něm, aby jel pryč. Zeptal se komu to vadí. Představil jsem se a řekl komu to vadí.
Nechtěl sem se prát v podmáčených korytech zasněženého potoka a tak sem šel pryč. Jenže on mě normálně začal nahánět! Když nemělo smysl ustupovat, tak sem šel přímo k němu. Padlo pár slov o ochraně takových míst, a zase o tom focení, chvíli sem u něj postál,
zdůraznil jsem ať tam nejezdí, a že ho nefotím (bál se zveřejnění své fotky).

Od něj sem se vydal nahoru na "hliňák", kde stáli další tři čtyřkolkáři. Žádná ze čtyřkolek neměla SPZku. V průběhu celého asi 15 minutového incidentu opakoval hlavně abych ho nefotil, jinak že mi sebere foťák a že když se někde uvidíme, tak mi rozbije hubu.
Tím vyhrožoval průběžně a já ho také průběžně ujišťoval, že ho nefotím. Než sem se úplně vzdálil, tak mě doběhl s foťákem a já ho nechal ať si mě vyfotí. Za případné zveřejnění mu hubu rozbíjet nehodlám ...

Hodně o problematice čtyřkolek a divokého motokrosu najdete na stránkách: http://zakaz-vjezdu.cz/

Máte nějaký návrh k trvalejšímu řešení bezohledného motokrosu v našem okolí?

Váš zastupitel Jiří Macák

 

21.01.2010 17:10:15
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one