Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Janeba psal poslankyni Zubové

Janeba psal poslankyni Zubové - obrázek

Janeba psal poslankyni Zubové - obrázek

Poslankyně za Středočeský kraj Olga Zubová svým hlasováním v poslanecké sněmovně znemožnila obsazení místa předsedy výboru pro evropské záležitosti, o který usilovala Kateřina Jacques. Oldřich Janeba jí napsal dopis s žádostí o vysvětlení.
Vážená paní poslankyně Zubová,

Zprávě o tom, že jste znemožnila obsazení postu předsedy výboru pro evropské záležitosti a vystavila tak nejen sebe, ale i Stranu zelených a celou politickou reprezentaci ostudě České republiky tváří v tvář blížícímu se evropskému předsednictví, stále nemohu uvěřit.

Prosím vás velmi naléhavě, abyste mi vysvětlila, proč jste se v tak důležitém hlasování zdržela a zablokovala tento důležitý krok?

Na sobotním setkání předsedů středočeských základních organizací Strany zelených jsme oba shodně projevili radost nad tím, že jsou konečně zakopány válečné sekyry a jsme ochotni opět společně pracovat na krajské politice. Rovněž jste konstatovala, že nebudete v budoucnu jako poslankyně hlasovat ani z opozicí ani z koalicí, ale podle vlastního svědomí a zeleného programu.

Můžete mi vysvětlit, kde je v politickém programu zelených napsáno, že se ve sněmovně hlasuje proti zájmům samotné strany, proti potřebám země a shodě zúčastněných politických stran?

Můžete mi vysvětlit, jak Vaše hlasování jde dohromady s Vaším politickým zeleným svědomím, když na poslaneckém klubu tuto volbu nejdříve posvětíte a posléze jí při samotném hlasování znegujete?

Mám se spokojit s tvrzením Vaší kolegyně Věry Jakubkové, která řekla Ondřejovi Liškovi, že si to měl rozmyslet před rokem? Je to i vaše vysvětlení?

Vážená paní poslankyně, prosím Vás o srozumitelnou odpověď na otázku, proč jste neumožnila obsazení předsedy výboru pro evropské záležitosti poslancem za Strany zelených, zvlášť ve chvíli, kdy nikdo jiný z opozice ani koalice nemá o tento post zájem?

S přátelským pozdravem Oldřich Janeba
12.11.2008 23:41:34
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one