Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Cyklojízdou v Posázaví proti dálnici i špatnému počasí

Cyklojízdou v Posázaví proti dálnici i špatnému počasí - obrázek

Cyklojízdou v Posázaví proti dálnici i špatnému počasí - obrázek

V sobotu 30. května se konal další ročník cyklojízdy proti dálnici D3 Posázavím. Strana zelených ve spolupráci se zájmových sdružením obcí KLID a Sdružení za obnovu čtyřlístku pořádala tuto sportovně společensko kulturní akci již popáté.
Díky nepřízni počasí se na startu na Masarykově náměstí v Jílovém u Prahy sešlo méně účastníků než bývá na této akci zvykem. O to významnější hosté se letošní cyklojízdy zúčastnili. Martin Bursík, předseda Strany zelených, absolvoval cyklojízdu se svými kolegy Kateřinou Jacques a Janem Dusíkem, lídrem SZ do voleb do Evropského parlamentu. Při následné besedě v restauraci v Hostěradicích Martin Bursík ujistil přítomné, že pro Stranu zelených je posázavská varianta dálnice D3 nepřijatelná. „Jednalo by se o zcela zbytečný zásah do výjimečné krajiny, zvlášť když existuje rozumná alternativa v podobě tzv. varianty Promika“ uvedl Bursík.

„Cílem akce bylo nejen ukázat účastníkům realitu nesmyslného a zbytečného zásahu do malebné krajiny dolního Posázaví a Neveklovska a plánovanou zkázu dotčených obcí, ale zejména objektivně informovat o existující alternativě.“ říká k tomu Michal Bernard, předseda sdružení obcí KLID. „Srovnávací studie totiž odhalily, že varianta D3 přes Posázaví má zcela zásadní nedostatky, např. chybějící doprovodnou komunikaci, neřešitelné napojení na Prahu, je nevýhodná pro tranzit atd.“ dodává Bernard.

O konečném výběru trasy D3 ve Středočeském kraji by měl rozhodnout proces posuzování vlivů na životní prostředí, který nyní probíhá. Podle vyjádření Ředitelství silnic a dálnic se výsledky dají očekávat v polovině roku 2010.

01.06.2009 14:54:03
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one