Oficiální stránky základní organizace Strany zelených v Jílovém u Prahy a dalších spřátelených organizací v Dolním Posázaví

Causa parku na náměstí v Jílovém

Předseda jílovských zelených má podstatné připomínky k úpravám, které mají v budoucnosti potkat park na náměstí v Jílovém u Prahy. Shrnul je do několika málo bodů, které adresoval achitektce Kolmanové. Vážená paní architektko,  váhal jsem, zda ještě něco dodávat. Moje náměty byly při zapisování na plachty poněkud zkarikovány, takže bych většině sám nerozumněl. Nicméně jsou většinou obsaženy v usnesení KŽP. Tak jen stručné shrnutí:..
K parku před kostelem - Jste jediný člověk, který může prosadit, aby dostal trvalou péči, ne překopání. Sám se bránit nemůže, proto za něj prosím. K parku za muzeem - Nadhodila jste problém cizokrajných dřevin. Nemám pocit, že je tu málo stromů, naopak je třeba stávající probrat tak, aby ty perspektivní měly prostor k životu (ostatně jsme s tím s O.S. předloni začali). Osobně by mi nevadil např. barevný kultivar u dětského hřiště. K debatě pro a proti venčení psů považuji za rozumné řešení použité v Paříži, nízké oplocení se samozavíracími vrátky tam, kde psy nechceme. Během neůdržby se zde rozvinuly určité biotopy. Doporučuji kontaktovat odborníka na jejich vyhodnocení a doporučení dalšího postupu, Tyto pak osvětově využít.
Zdraví Otakar Šmíd.
 
27.10.2008 11:39:04
oldrichjaneba
1 Pavel Hrabec Nez.  
2 MgA. Tomáš Svoboda SZ  
3 Jan Stachura SZ  
4 Mgr. Jana Koutníková Nez.  
5 RNDr. Miroslav Kolařík Phd. Nez.  
6 Mgr. Václava Zahálková SZ  
7 Jiří Kulhavý Nez.  
8 Gabriela Bošková SZ  
9 RNDr. Vítězslav Papež CSc. SZ  
10 Mgr. Zuzana Sýkorová Phd. Nez.  
11 Ing. Jiří Hofreiter SZ  
12 Jaroslava Bejčková Nez.  
13 Ing. Oskar Lažanský Nez.  
14 Anna Cedzová Nez.  
15 Ing. Otakar Šmíd SZ
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Přijďte mezi nás, podpořte nás, oslovte nás! zelenijilove@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one